Historie Aonie

Go down

Re: Historie Aonie

Post by Taran Drey on Tue Nov 17, 2015 12:30 am

POVINĚ SI PŘEČTĚTE 1 ODSTAVEC 2-3 JSOU O ZÍSKÁNÍ ELITNÍCH ZBRANÍ

Začátek:
Na začátku nebylo nic, jen temná a pustá temnota. V té temnotě ale přece jen něco bylo, bylo to malé světýlko ne moc malé ani moc velké. Bylo ale dost na to aby jeden den explodovalo v zářící explozi barev a tvarů, z tohoto světla vznikl bůh. Vznešená, urostlá postava kráčela vesmírem. Měl jen jeden instinkt a věděl jen jednu věc  – tvořit a to že se jmenuje Yemis. Nejdřív stvořil Aoniu, to byl první objekt. Poté Slunce a dva měsíce, které obíhaly Aonii. Yemis tvořil a tvořil stále nové bytosti, objekty, a jevy. Jednoho dne ale už neměl co tvořit a tak se začal procházet Aonií. Několik staletí takto bloudil světem smrtelníků, to byl rok 300 od založení světa. Brzy ani to nestačilo k jeho uspokojení. Začal zasahovat do lidských válek, vztahů i do každodenního života. To si ale lidé nenechali líbit a tak se proti němu sjednotili. Tehdy existovaly pouze lidské rasy. Jedna světlá, zjevená jako klasický člověk. Jedna temná, pozdější démoni a temní lidé. A rasou chytrých ale ne moc silných lidí z města míru. Bylo to z jedno z prvních, které stálo. Bylo neutrální a boji mezi temnem a dobrem si nevšímalo. Proti Yemisovy se ale sjednotili všichni, kromě elfů. Ti Yemise následovali a bojovali na jeho straně, ale jejich síly byly porazeny a proto se uchýlili do lesů, kde žijí dodnes schovaní. Bitva s Yemisem byla ze začátku jednoduchá, jelikož i když byl v podobě titána, nevěděl co je to bojovat a proto když na něho zaútočili, trvalo chvíli, než poskládal myšlenky k obraně. I přes to padlo 20 000 vojáků. Yemis byl oslabený a tehdy nastoupili první mágové s prvotní magií, která byla jen bezbarvá síla. Ta však Yemise udolala a při smrti rozdělila jeho části do 3 mágů – králů 3 stran. Krev, Tělo, Mysl byly rozděleny - krev temnu, mysl dobru, a tělo neutrální straně. Tyto strany nevydržely pospolu a staletí válčili. Mágové získali nesmrtelnost – nestárnou, ale smí umřít násilnou smrtí, tehdy se předají jejich osudy. Uplynulo již 1 200 let, za tu dobu vzniklo nespočet ras a magických odvětví, jedním z obyvatelů Aonie jsi i ty uchop svůj osud, a ukaž, co v sobě máš.
První velká válka:
Uplynulo 80 let od Yemisovy smrti, a mezi národy mír nebyl stabilní. Oba národy začaly zbrojit, nory temné strany se jen hemžily démony ochotnými položit život za svou stranu, a udatní rytíři dobra ve svých blyštivých zbrojích pochodovaly krajinou a mobilizovali velkou část obyvatelstva. Už když byly armády na pochodě, a ocitli se přímo naproti sobě na úpatí širokého Dulhánského údolí. Obě armády se už chystaly vyrazit, ale přímo mezi ně přistál meteor, který ho rozdělil v ohnivé údolí. 20 000 vojáků z 60 000 vojáků temna padlo příčinou nárazu. 15 000 z 90 000 vojáků dobra také. Po chvíli z údolí vylezla obrovská, neforemná ohnivá postava obytá kovovými plechy. Byl to démon krve a ohně. Začal ničit obě strany, ale dobrá se stáhla. Temno bojovalo stále. Taran, vůdce temné strany vyčerpávajícím bojem zdržoval démona, ale i když mu krev démonova meče nic nedělala, oheň byl příliš silný. Když už bylo nejhůř, změnil se Taran do obrovské vysoké postavy kterou tvořila krev. Jednou ranou omráčil démona a domlátil ho k smrti. Poté se přeměnil zpět s mečem v ruce. Jeho vojáci ho přenesli do bezpečí, ale meč vysával jeho krev. Když se dostali zpět do hlavního města, nezbývalo mu ani půl litru krve, ale najednou se do něho krev zpět napumpovala a postavila ho na nohy. Meč mu zůstal, a poslechl   ho za odvahu, se kterou zabil démona. Legenda ale praví, že relikvie ukrývající schopnosti ohně zmizela někde na dně rokle, kde se démon objevil. To že se změnil v titána, a dostal meč krve, znamenalo velké nabezpečí pro stranu dobra. Dashiell, král dobra vytáhl s armádou na hlavní město zla a pokusil se ho dobýt. To že ale bylo v podzemí, vyrovnalo početní nevýhodu a později když už se Taran zotavil, vyrazil před brány a bojoval s celou armádou drtivou sílou jeho meče. Potom když se utkal i s Dashiellem a na zemi, bojoval z posledního se těsně před dokončující ránou objevil další artefakt ukrytý v démonovy. Krvavé brnění vyrašilo z jeho žil jako pot a pokrylo jeho tělo. Jeho krevní objem se zvýšil natolik, že polovinu armády srazil na zem výbuchem energie. Kvůli ztrátám na obou stranách ale vyhnal dobro pryč a vrátil se do své říše. A tak byl zase chvíli mír.
První krystaly:
Psal se rok 460, temná strana měla výrazně na vrch, kvůli krvavému meči a zbroji. Světlá strana potřebovala něco, co by síly vyrovnalo. I přes to že vládl mír, světlá strana neustále zbrojila a připravovala se na válku. Temno tehdy obsadilo většinu území a začala zasahovat taky do území světlé strany. Jednoho dne byla citadela světlé strany obležena jednotkami temné strany, které odřízly spojení se zbytkem sil. Jednu noc po trvání obléhání se obloha zbarvila jasně do modra a vytvářela záblesky a světelné obrazce. Tehdy jako by z čista jasna z nebe spadl jasný modrý kámen. Dopadl přímo do hlavního města světlé strany na hlavní náměstí. Jakmile ho mágové prozkoumali, zjistili, že ukrývá nějaký předmět. A tak ho s mistry kameníky rozbili a z nitra vytáhli modrý meč vyzařující mocnou sílu. Meč dokázal komunikovat pouze s jedním z nich. S Dashiellem. Meč mu skrz vibrace do mozku pověděl, že si vybral jeho jako svého držitele. Ještě tu noc se vydal Dashiell se svou armádou na pomoc citadele. Armády se střetly v krvavém boji, a jelikož armáda temna byla sevřena z obou stran, začala rychle prohrávat. Taran v čele změřil síly s Dashiellem a zjistil, že jeho meč se vyrovná tomu svému. S jeho povahou by bojoval dál, ale aby neztratil ještě víc vojáků, prorazil levé křídlo a utekl i s armádou. Mapa se zase pro jednou rozprostřela rovnoměrně a s novou vyrovnaností sil se války nevedly již tak jednostranně. Od té doby začaly padat krystaly na Aonii pravidelně, slabší, silnější a opravdu mocné. Mnohokrát se o ně bojovalo na život a na smrt. I Ty je dokážeš získat, pokud na to máš.
avatar
Taran Drey

Posts : 56
Join date : 2015-11-15

View user profile

Back to top Go down

Historie Aonie

Post by Admin on Sat Nov 14, 2015 11:13 pm

V této sekci se dozvíte více o historii a vzniku Aonie.

Admin
Admin

Posts : 10
Join date : 2015-11-14

View user profile http://aoniarpg.forumczech.com

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum